Skip to content

Regaty O Puchar Prezydenta Nowej Soli

Jak co roku, zawsze w czerwcu, rozegraliśmy regaty o Puchar Prezydenta Nowej Soli. Były to historyczne regaty, po raz pierwszy, w długiej historii naszego klubu, na lini startu stanęło więcej jachtów kabinowych niż omeg.Pierwszą grupę regatową utwożyło  6 CARIN – w większości obsadzonych przez młodzierz oraz EL BIMBO, 4 inne kabiny (2 sportiny, tango i sasanka) stwożyły drugą grupę regatową a OMEGI, bez podziału, miały swoją grupę. We wspaniałej żeglarskiej atmoswerze, przy kilku śmiesznych gagach niektórych żeglarzy i przy niestety jednej wywrotce (Rysiek jak mogłeś), w zmiennych warunkach atmoswerycznych – jak w hinduskim filmie ” trochę słońca, trochę deszcz” – płynęliśmy po puchary.

OMEGI do zwycięstwa poprowadził Kuba Pankiewicz na Piotrusiu Panu.

Grupę z CARINAMI zdominował kapitan Jerzy Hallala na EL BIMBO a pozostałe kabiny, jak zwykle nieoczekiwanie, na metę przyprowadził swoją FREGATĄ kolega Jurek Lisiewicz.

Prezydent Wadim Tyszkiewicz rozdał puchary, uścisnoł nam graby i zapewnił o swoim poparciu dla braci żeglarzy obiecując, że za rok też będą regaty prezydenckie.

No i dobrze, znów będzie wesoło.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress